Warto zobaczyć
w Szczecinie

motor-boat.pl - wynajem motorówek
motor-boat.pl

Szczecin z pokładu
łodzi motorowej

Szczecin to miejsce o niezwykłej historii i wyjątkowej lokalizacji. Leży w północno-zachodniej części Polski, około 70 kilometrów od ujścia Odry, otoczone malowniczymi terenami słynącymi z charakteru atrakcji turystycznych i żeglarskich. Posiada również wiele zabytków oraz zakątków ciekawych pod względem architektury i wyjątkowej atmosfery, czym przyciąga wielu turystów. Wśród nich sporą część stanowią miłośnicy wodnych podróży – żeglarze, kajakarze, amatorzy ciekawych rejsów motorowych. W każdym sezonie odkrywają tu wiele ciekawych miejsc i sposobności ciekawego, a przy tym aktywnego spędzenia czasu. W porównaniu do innych miast zlokalizowanych w rozlewiskach dużych rzek, Szczecin ma ogromny potencjał zapewnienia swoim gościom kontaktu z naturą, wypoczynku i inspiracji malowniczymi widokami zarówno na terenach stricte miejskich, jak i w okolicach. Warto więc pamiętać, że przedstawione poniżej ciekawe i warte odwiedzenia punkty to tak naprawdę tylko niektóre możliwości podróży motorówką po szczecińskich wodach. Wszystkich zresztą nie powinno się przedstawiać, po to by każdy odwiedzający Szczecin mógł przeżyć własną, wyjątkową i niepowtarzalną przygodę związaną ze swoją pasją i zarazem z odkrywaniem nowych miejsc. W związku z tym życzymy Państwu niezwykłych wrażeń i fantastycznych przeżyć!

Bulwar Gdyński

Bulwar Gdyński

Szczecińskie bulwary to wyjątkowe miejsce i gwarancja ciekawego spędzenia czasu. Pas nad Odrą od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej to Bulwar Gdyński, na drugim brzegu rzeki zaś biegnie nieco dłuższy Bulwar Piastowski. Obydwa są dobrym pomysłem na spacer i inspirację widokami Szczecina, cieszą się popularnością wśród mieszkańców miasta oraz turystów. Bulwar Gdyński jest specjalnie przygotowany dla żeglarzy – wyposażony w elementy do cumowania, agregaty z wodą i prądem, koła ratunkowe. W dogodnym punkcie znajduje się bosmanat, gdzie można skorzystać z pryszniców, pralni i toalet, a w okolicy czekają na gości liczne restauracje i nastrojowe kafejki.

Marina na Wyspie Grodzkiej

Marina na Wyspie Grodzkiej

Niewiele miast, które nie leżą w bezpośrednim sąsiedztwie morza mogłoby się pochwalić portem jachtowym w centrum. Tymczasem Szczecin posiada ekologiczną a przy tym nowoczesną i funkcjonalną przystań położoną na wyspach: Grodzkiej i Łasztowni. Marina oferuje miejsca jachtowe i wypoczynkowe, a przy okazji relaks, czy możliwość skorzystania z restauracji. Mieści się tutaj także komputerowa sterownia systemów obsługi mostu i żeglarzy, wśród których odwiedziny wyspy Grodzkiej są bardzo popularne. Rejsy łodziami motorowymi po okolicznych wodach pozwalają docenić jej malownicze położenie i inspirujący krajobraz Szczecina, z zabytkami Wałów Chrobrego na pierwszym planie.

Dźwigozaury

Dźwigozaury

Mianem Dźwigozaurów określa się zabytkowe stalowe konstrukcje na Łasztowni położone tuż przy Odrze. W przeszłości były one dźwigami portowymi. Cała trójka została wyprodukowana przez firmę MAN i stanęła na brzegu rzeki w 1929 roku. Dziś są nietypową, a przy tym niezwykłą atrakcją szczecińskiej Starówki zaliczaną do najbardziej klimatycznych widoków Szczecina. Niezwykłe wrażenie wywołują szczególnie nocą, gdy ich różnobarwne oświetlenie – szczególnie podziwiane z pokładu motorówki, czy kajaku – nadaje im, i ich otoczeniu niepowtarzalnego uroku. Ponieważ wyspa Grodzka należy do centrum miasta, Dźwigozaury są widoczne z różnych jego punktów, szczególnie interesująco wypadają z perspektywy Wałów Chrobrego i Trasy Zamkowej. Większość internetowych przewodników po Szczecinie i blogów turystycznych podkreśla, że wybierając się w podróż motorówką po wodach szczecińskiej Odry koniecznie trzeba przepłynąć obok Dźwigozaurów – wrażenia gwarantowane!

Stara Rzeźnia

Stara Rzeźnia

W miejscu gdzie na Łasztowni działał niegdyś historyczny miejski zakład mieści się dziś Centrum Kultury Euroregionu. Jego budynek pierwotnie był oborą przystosowaną do utrzymania 220 sztuk bydła i należał do kompleksu rzeźni miejskiej Stedischer Schlacht – und Viehhof. Na przestrzeni najnowszych dziejów Szczecina pomieszczenia historycznej, dwukondygnacyjnej budowli zaadaptowano między innymi na potrzeby sali konferencyjno-projekcyjnej, znalazło się też miejsce na restaurację „Stara Rzeźnia”, księgarnię „Kubryk Literacki” i Galerię Szczecińską. Odbywają się w tym miejscu koncerty, wystawy, pokazy filmowe i inne eventy – całość jest przystosowana do zapewnienia gościom miłego i inspirującego spędzenia czasu. Krótko od rozpoczęcia działalności kompleks Starej Rzeźni stał się jedną z niezwykłych wizytówek Szczecina i miejscem, którego nie sposób odwiedzić.

Most na Kanale Duńczycy

Most na Kanale Duńczycy

Stu metrowej długości konstrukcja wyposażona w siłowniki to nieodłączny punkt programu każdej wycieczki po Odrze. Fotografowany z lądu i wody most łączący Łasztownię z Wyspą Grodzką, ma szerokość 4,5 m i cieszy się sławą nieodłącznego elementu miejskiego krajobrazu Szczecina. Pozwala na spływ Duńczycą jednostkom wyższym niż 3,7 metra dzięki podnoszonemu środkowemu przęsłu mierzącym 15 m. Górna część mostu jest przeznaczona dla ruchu samochodowego i pieszego, zaś w dolnej części mieszczą się pomieszczenia techniczne dla żeglarzy i amatorów wodnych wycieczek. Całość pokazuje jak zmienia się postrzeganie – a przy tym inspiracja – podczas podziwiania jednej konstrukcji z kilku perspektyw. Ta z poziomu wody nie jest dostępna każdemu, toteż wybierając się na przejażdżkę motorówką po Odrze trzeba koniecznie odwiedzić to miejsce.

Elewator Ewa

Elewator zbożowy Ewa

Monument kultury portowej wrosły w świadomość kilku pokoleń Szczecinian to jeden z najbardziej niesamowitych widoków jakie można zobaczyć płynąc Odrą. Szara budowla nazwana „Ewą” to jedna z najciekawszych stojących tuż nad wodą szczecińskich pereł architektury przemysłowej. Wybudowano ją w 1934 roku. Dziś jest największym tego typu obiektem w Polsce. W najwyższym miejscu ma 64 metry wysokości, czyli tyle co osiemnastopiętrowy budynek. Pozwala na składowanie do 55 tysięcy ton zbóż. Gdy stawiano elewator, powszechnie wątpiono czy tak gigantyczna realizacja architektoniczna utrzyma się na charakterystycznym, podmokłym szczecińskim gruncie – stoi ona jednak po dziś dzień. W chwili kończenia prac nazwano ją „budową stulecia” ponieważ chwilami zatrudniano tu aż 1100 robotników. Okoliczna infrastruktura umożliwia przeładunek z wykorzystaniem różnych środków transportu, zaś samo nabrzeże jest zmodernizowane. Z dachu Ewy rozciąga się niezwykły widok na Wały Chrobrego, zamek Książąt Pomorskich i katedrę. Elewator znanym i bardzo rozpoznawalnym symbolem Szczecina, godnym polecenia i odwiedzenia.

Najstarszy dok w Europie

Najstarszy dok w Europie

Odwiedzając Szczecin trzeba koniecznie zobaczyć to miejsce, a planując podróż motorówką po wodach Odry warto umieścić na liście atrakcji i miejsc wartych obejrzenia najstarszy dok w Europie. Jego historia sięga XIX wieku, a dokładnie roku 1880. Wtedy to zbudowano na potrzeby Szczecińskiego przemysłu pływający dok, który pracuje do dziś. By go zobaczyć należy odwiedzić nabrzeże w Kanale Cichym. W czasie wojny pływający dok został zatopiony, później jednak podniesiono go z dna – tak trafił do Stoczni Remontowej „Gryfia”. Mimo iż wiekowy, to dziś pozwala armatorom na remonty statków. W doku przeprowadza się prace na jednostkach do 500 ton. Jego widok i konstrukcja wywołują niezatarte i imponujące wrażenie.

Zakątki wodne

Zakątki wodne

Szczecin jest miastem silnie związanym ze swoją rzeką. Jego rozwój na przestrzeni lat wykorzystywał ten związek, a w dobie rozkwitu turystyki zaowocował infrastrukturą umożliwiającą uprawianie sportów wodnych, bezpośrednie obcowanie z naturą i niecodzienne wycieczki – wyjątkowe w skali Europy. Szczecin w dziedzinie turystyki kojarzy się w znacznej mierze z pięknymi trasami żeglarskimi, chętnie wykorzystywanymi do rejsów motorówkowych i kajakowych. Na wodnych szlakach czekają zaś atrakcje w postaci Zakątów Wodnych. Są to częściowo zadaszone pływające pomosty, wyposażone w drewniane pomosty cumownicze umożliwiające wygodny i bezpieczny postój jachtom, kajakom, motorówkom i łódkom wędkarskim. Rzeczni wędrowcy znajdą tu zadaszone tarasy ze stołami i ławeczkami. W tej chwili do dyspozycji amatorów wycieczek po szczecińskich wodach pozostają cztery takie oazy, gdzie można odpocząć i miło spędzić czas. Są to Głębia, Orły, Wydrnik i Kwadrat zlokalizowane w okolicach jeziora Dąbie. Poza wartością rekreacyjną, zapewniają również schronienie przed nagłymi zmianami warunków pogodowych, można na nich spotkać nie tylko turystów, ale też np. ornitologów.

Wieża Węglowa

Wieża Węglowa

To kolejny monument starej architektury przemysłowej, będący jedną z ikon miejskiego krajobrazu Szczecina. Widać go z różnych punktów miasta, zarówno podczas spacerów szczecińskimi ulicami jak i podczas wycieczek motorówką po Odrze. Zabytek ten, wykonany z żelbetonu powstał w 1925 roku jako jeden z najnowocześniejszych wówczas obiektów przemysłowych. Ma 44 metry wysokości, a jak wskazuje nazwa – pierwotnie służyła do dystrybucji i rozładunku węgla. Dziś jest jednym z ciekawszych miejsc, otoczonych aurą tajemnicy – idealnym celem wycieczek motorówką po rzece.

Szczecińska Wenecja

Szczecińska Wenecja

Wyjątkowość Szczecina to niespotykane nigdzie indziej rozwiązania architektoniczne. Od strony zupełnie miejskiej to zabytkowa secesyjna zabudowa, od strony Odry zaś – pełne uroku perły budownictwa. Decydując się na wycieczkę motorówką po Odrze warto zaplanować odwiedzenie Szczecińskiej Wenecji. To „wyrastający” wprost z wody zespół zabudowy fabrycznej i mieszkaniowej. Ceglane budowle – kamienice i budynki przemysłowe z XIX i XX wieku – stoją w jednym ciągu nad samą Odrą. Niegdyś mieściły się tu wytwórnie alkoholi i drożdży, wraz z zabudowaniami należącymi do szczecińskiej Gazowni stanowią niezwykle atrakcyjne miejsce wycieczek po Odrze. Industrialny klimat w naturalnej oprawie nadrzecznej przyrody zaskakuje wszystkich, nie tylko miłośników starej architektury. Początek szlaku wycieczki najlepiej ustalić na tak zwanej Wyspie Jaskółczej, skąd również można podziwiać niecodzienne widoki. Obrazy z wycieczki motorówką po Szczecińskiej Wenecji pozostaną w pamięci na długo i zawsze będą prowokować, by tu powrócić.

Most Długi

Most Długi

Najstarszy szczeciński most, który powstał w 1283 roku i pierwotnie był zbudowany z drewna. Mierzył 125 metrów długości, stąd nazwa – Most Długi. Jego obecność umożliwiła rozwój szczecińskiego portu po obu stronach Odry, a co za tym idzie rozwój miasta. Pod koniec XIX wieku Most Długi miał już za sobą wielokrotną przebudowę, ale drewniana konstrukcja była już za ciasna, rozpoczęto więc metamorfozę konstrukcji na stalową. W 1903 roku most został oddany do użytku jako zwodzony. W 1945 żołnierze Wehrmachtu wysadzili most, ale w 1959 roku został odbudowany. Obecnie ma długość 118 metrów, wciąż widać na nim elementy, które pozwalały w przeszłości go podnosić – za most zwodzony był uznawany jeszcze w 2000 roku. Dla poprawienia wyglądu zamontowano na Moście Długim punkty świetlne, efektowne przede wszystkim w widoku z powierzchni Odry. Wieczorne i nocne rejsy po rzece pozwalają docenić niesamowitość tej konstrukcji i jej wkład w prezentację bulwarów – Gdyńskiego i Piastowskiego.

atrakcje turystyczne szczecin
 • Wynajem motorówek Szczecin

  Planując wynajęcie motorówki działa się zgodnie z czterema podstawowymi zasadami, mianowicie chcemy by było: szybko, wygodnie, bezpiecznie i tanio. Wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło „wynajem motorówek Szczecin” nie warto jednak liczyć na pomyślny zbieg okoliczności i znalezienie szczęśliwym trafem preferencyjnych warunków wynajmu, lepiej od razu udać się do przystani znajdującej się przy Tamie Pomorzańskiej. Nasza flota motorówek stacjonuje właśnie tutaj i stąd startuje wiele wycieczek. Piękny widok jaki roztacza się z wyspy Grodzkiej stanowi swoistą zapowiedzią atrakcji towarzyszących wyprawom po wodach Odry, tym samym które skłaniają do poszukiwania łodzi motorowych na godziny albo na cały dzień. Wynajem motorówek w atrakcyjnej cenie jest odpowiedzią na zainteresowanie ciekawymi formami spędzenia czasu, a przy okazji atrakcją turystyczną promującą Szczecin. Bez względu na sezon warto zadbać o zabezpieczenie planów wycieczki i odpowiednio wcześniej zarezerwować upatrzoną łódź.

 • Motorówki Szczecin

  Część dysponowanych przez nas jednostek można wynająć bez patentu sternika, nie oznacza to jednak, że nie dbamy o bezpieczeństwo naszych Klientów. Wypożyczenie motorówki poprzedza instruktarz, pozwalający na zaznajomienie z jej obsługą, zasadami poruszania się po akwenach i regułami prawidłowego zachowania na wodzie, związanymi z zasadami bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać. Każda forma aktywnego spędzenia wolnego czasu wymaga odpowiedzialności, żegluga po Odrze szczególnie. Rejs motorówką należy do radości które trudno porównać z czymkolwiek innym, szczególnie w pogodne i słoneczne dni, kiedy krajobrazy widziane z perspektywy rzeki przedstawiają się szczególnie żywo i malowniczo. Jeśli zaplanujecie Państwo podróż jedną z naszych motorówek ale przekazane podczas szkolenia towarzyszącego wynajmowi wskazówki wydadzą się niewystarczające, oferujemy wynajęcie doświadczonego sternika na określoną ilość godzin, albo na cały dzień. Dysponujemy również innymi możliwościami.

 • Łodzie motorowe Szczecin

  Spotykając się z nami na przystani przy Tamie Pomorzańskiej można wybrać odpowiednią łódź motorową, dysponowana flota podzielona jest na jednostki dostępne bez patentu oraz łodzie motorowe z patentem. Wynajmujemy je nie tylko do celów wycieczkowych – na pokładach naszych łodzi motorowych odbywają się imprezy firmowe, wieczory panieńskie i kawalerskie, lub imprezy urodzinowe. Niesamowity nastrój oferowany przez podróż po rzece, możliwy wyłącznie na pokładzie łodzi motorowej uświetni każdy rodzaj spotkania. W tym miejscu warto podkreślić, że chociaż w cenniku naszych usług figuruje pozycja „sprzątanie”, nie należy jednak liczyć jej jako bezwarunkowej. Opłatę za sprzątanie pokładów wynajętej łodzi naliczamy wyłącznie wtedy, gdy podczas zdawania motorówki po powrocie do mariny okaże się, że może ona wymagać poważniejszego ogarnięcia. Do ważnych cech naszej oferty należy również fakt, że w przypadku wynajęcia jednej z naszych małych jednostek bez patentu, paliwo jest już wliczone w cenę wynajmu łodzi.

 • Motorówki do wynajęcia Szczecin

  Nasza flota składa się z jednostek o przeznaczeniu rekreacyjnym – idealnych na wycieczki po rozlewisku Odry, miejskich terenach rzecznych opisywanych w przewodnikach i blogach krajoznawczo-turystycznych. Motorówki do wynajęcia cieszą się również powodzeniem w przypadku rejsów rodzinnych i wypraw wędkarskich. Niektóre z wynajmowanych łodzi motorowych Szczecin zna z okoliczności ciągnięcia za sobą narciarzy wodnych, co w sezonie cieszy się znaczną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów. Skoro jesteśmy przy atrakcjach jakie mogą zapewnić niemal wyłącznie motorówki do wynajęcia – Szczecin jest miastem, w którym nie sposób nie skorzystać z okazji lunchu na wodzie. Nasi Klienci cenią mini-bankiety na pokładach łodzi motorowych, część z nich samodzielnie organizuje potrzebne zaopatrzenie jednak w razie potrzeby możemy je zorganizować w swoim zakresie. Catering na naszych łodziach zapewnia grupa The Best Restaurants, w skład której wchodzą renomowane zakłady gastronomiczne Szczecina.

 • Czarter motorówek

  Nasza oferta czarterowa to propozycja atrakcyjnej formy zagospodarowania czasu – najcenniejszego kapitału naszych Klientów. Zwrot „przyjemnie z pożytecznym” zastosowany w przypadku motorówki do wynajęcia oznacza, że zapewniamy Państwu możliwość połączenia kilku rodzajów aktywności podczas jednego tylko rejsu. Czarter motorówek z naszej floty to możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, mocne i niezapomniane inspiracje klimatem industrialnym oraz obserwacja najnowszej historii naszego miasta. Niezależnie od sezonu czarter motorówek jest po prostu integralną częścią życia Szczecina, tak jak nadodrzańskie bulwary, lub Zamek Książąt Pomorskich ponieważ tak jak nasze miasto pozostaje w ścisłym związku z rzeką. Możemy więc powiedzieć, że poprzez wynajem motorówek do rekreacyjnych wypraw po rozlewisku Odry jesteśmy częścią szczecińskiej tradycji. Tak też jesteśmy postrzegani przez Klientów zarówno ze Szczecina jak i gości z Polski oraz Europy, co daje nam satysfakcję ze świadczonych usług.

Luksusowe łodzie Szczecin - Zapraszamy do kontaktu

Copyright © 2019 www.motor-boat.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.